ดอกลำโพง CELESTION FTR18-4080HDX   * (สินค้าหมด)
FTR18-4080HDX     ดอกลำโพง CELESTION FTR18-4080HDXFTR18-4080HDX     ดอกลำโพง CELESTION FTR18-4080HDX
FTR18-4080HDX     ดอกลำโพง CELESTION FTR18-4080HDX
รหัส : FTR18-4080HDX
ยี่ห้อ : CELESTION
รุ่น : FTR18-4080HDX
ราคาปกติ :  9,800.00 บาท
รายละเอียดสินค้า :
ลำโพง 18" 1000W VC 100MM. FTR18-4080HDX CELESTION
• NOMINAL BASKET: 457MM./18"
• VOICE COIL: 100MM./4"
• POWER RATING: 1000W(RMS)/2000W
• SENSITIVITY(1W/1M): 95dB
• FREQUENCY RANGE: 30Hz-2.5KHz
• NOMINAL IMPEDENCE: 8OHM
• BASKET DRIVER: Cast Aluminium
• MAGNET: Ferrite
• VOICE COIL MATERIAL: Round Copper
• FORMER MATERIAL: Glass Fibre
• CONE MATERIAL: Glass Loaded Paper with Weather-Resistant Impregnation
• SURROUND MATERIAL: Cloth-Sealed
• Suspension: Double
• DIAMENSIONS(DIAxH): 452x205MM.